SMALEC WEGE


Olej kokosowy - orzech kokosowy dzięki błonnikowi i odżywczym składnikom,  dostarcza bardzo wielu korzyści dla zdrowia, lecz prawdziwym hitem, rewelacją zdrowego odżywiania jest właśnie   olej kokosowy
Błędnie kiedyś myślano, że nie jest zdrowy ze względu na wysokonasyconą zawartość tłuszczu. Jednak, znany jest dziś z wyjątkowych właściwości zdrowotnych i dowiedziono, że tłuszcz oleju kokosowego jest unikalnym, jedynym, który całkowicie różni się od większości innych tłuszczów. Teraz odbiera długo opóźniające się uznanie za to, że stanowi zdrowe, odżywcze pożywienie.

Idealny do smażenia - świetnie się wchłania w potrawy, wysoka temperatura spalania powoduje niesamowicie komfortowe smażenie, Idealny do smażenia warzyw, konsystencja masła natomiast powoduje, że jest to doskonały dodatek do pieczywa, a także idealnie zastępuje masło w pieczeniu.

Jego zalety i potwierdzone działanie

 • pobudzanie przemiany materii - wskazany jest szczególnie w przy niedoczynności tarczycy
 • redukcja niekorzystnego tłuszczu
 • zapobieganie osadzania się tłuszczu
 • szybkie dostarczanie energii
 • wzmacnia mięśnie w tym nasz najważniejszy - sercowy

  przepis na smalec

  - 200g organic coconut oil
  - 1 cebula
  - 2 zabki czosnku
  - garsc pestek slonecznika
  - proteina sojowa o smaku bekonu ( nikoniecznie)
  - lyzeczka soli kamiennej

  Na lyzce oleju z pestek winogron lub rzepakowym , dusimy posiekana cebule na zloty kolor. Dodajemy rozgnieciony czosnek, proteine przyprawy i wrzucamy olej kokosowy, tylko na chwile aby sie rozpuscil. Przechowujemy w zamknietym pojemniku, niekoniecznie w lodowce, moze byc temperetura pokojowa.

  a to jest proteina sojowa o smaku bekonu

  a z chlebem na zakwasie smalec smakuje wybornie

  1 komentarz: